Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
20-06-2018 00:00:00

HUKUKTAN, DEMOKRASİDEN VE ADALETTEN TAVİZ VERMEDİK

HUKUKTAN, DEMOKRASİDEN VE ADALETTEN TAVİZ VERMEDİK

AK Parti Mersin Milletvekili adayları Mersin’i 2023 hedeflerine taşımak için 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

ORMAN ÜRÜNLERİ SANAYİSİNİ GÜÇLENDİREREK, BÜYÜTTÜK

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ve Milletvekili adayı Güllü Can Seçim Çalışmalarını Tarsus ilçesinde mahalle ziyaretleri yaparak destek istedi. 2003 yılında başlattıkları şehir ormanı projesiyle, bugüne kadar 140 adet şehir ormanı kurduklarını ve mesire yerlerini 1.313 âdete çıkardıklarını. kaydeden AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın “Orman ürünleri sanayisini güçlendirerek, büyüttük. 2002 yılında 13,7 milyon m3 olan endüstriyel odun üretimini 2017 yılında 17,1 milyon m3’e çıkardık. Tıbbi ve Aromatik bitkilerin geliştirilmesine destekler verdik. Ormanlardan elde ettiğimiz kekik, adaçayı, defne, keçiboynuzu gibi odun dışı orman ürünleri ihracat gelirini 507 milyon dolara çıkardık. 2017 yılı sonu itibarıyla toplam 407 Bal Ormanı kurduk, ülkemiz bal üretiminde dünyada, 6. sıradan 2. sıraya yükseldi. Ormanlarımızın korunması için aktif mekanizmaları harekete geçirdik. Kurduğumuz yangın erken uyarı sistemi ile yangınlara müda- hale süresini, 45 dakikadan ortalama 15 dakikaya düşürdük. Bu sayede yanan alanları geçmiş yıllar ortalamasının dörtte birine indirdik. Orman kadastro çalışmalarını tamamladık, 40 yıldır çözülemeyen 2/B meselesini çözdük.’’ Şeklinde konuştu.

HER TÜRLÜ YOLSUZLUKLA MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan ve Milletvekili adayı Ali Keser Seçim Çalışmalarına Toroslar ilçemizde mahalle ve ev ziyaretleri yaparak destek istedi. AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan “Önümüzdeki dönemde katılımcı demokrasimizi, şeffaflığı artan ve daha hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla güçlendirecek; her türlü yolsuzlukla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. AK Parti olarak geçtiğimiz dönemde olduğu gibi, yeni yönetim modelinde de kamu yönetiminde şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir olmayı taahhüt ediyoruz. Bu kapsamda; hukuki ve kurumsal düzenlemelerin katılımcılığı ve şeffaflığı artıracak mekanizmalar aracılığıyla yapılmasını sağlayacağız. Hazırlık aşamasında olduğu kadar, uygulama ve uygulama sonrası etkilerin sistematik bir şekilde ölçülmesi ve paylaşılması önümüzdeki dönemin önemli gündem maddelerinden birini oluşturacaktır. Yolsuzlukla mücadelede bütüncül bir yaklaşımla, hükümet-vatandaş-sivil toplum ve medya diyalogunun sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesini sağlayacağız. ’’ Şeklinde konuştu.

BAŞÖRTÜSÜ İLE SAİR KISITLAYICI DÜZENLEMELER ARTIK TARİHE KARIŞMIŞTIR

AK Parti Mersin Milletvekili adayları Zeynep Gül Yılmaz ve Zeynep Şemsi Aysalar Seçim Çalışmalarını Yenişehir ilçesinde ev ve mahalle ziyaretleri yaparak vatandaşlardan destek istedi. AK Parti Mersin Milletvekili adayı Zeynep Gül Yılmaz “Kadın hakları konusunda çok önemli düzenlemeleri hayata geçirdik. Kadın ve erkeklerin eşit haklara sahip olduğunu anayasal hükme dönüştürdük. BM nezdinde, “İnsan Ticaretinin Özellikle Kadın ve Çocuk Ticaretinin Önlenmesine, Durdurulmasına ve Cezalandırılmasına İlişkin Protokol”ü onaylandık. İş Kanununda yaptığımız değişiklikle kadınlar lehine hükümler getirilmesini sağladık. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunu kurduk. Ceza kanunlarında kadın haklarını güçlendirici değişiklikler yaptık. Kız öğrenciler, kadın kamu çalışanları ile milletvekillerinin kıyafetlerine ilişkin kısıtlamaları kaldırdık. Bu çerçevede, başörtüsü ile sair kısıtlayıcı düzenlemeler artık tarihe karışmıştır. Böylece, yıllardır süregelen ve toplumumuzda gereksiz yere gerilim oluşturan bir sorunu, temel haklar ve milletimizin beklentileri doğrultusunda köklü bir çözüme kavuşturduk.’’ Şeklinde konuştu

HERKESİN HAK VE HUKUKUNU KORUYACAĞIZ

AK Parti Mersin Milletvekili adayı Bilal Özkan ve Mehmet Sait Kayan ise Seçim Çalışmalarını Akdeniz ilçesinde mahalle ve esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşlardan destek istedi. AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Bilal Özkan “Demokratik bir ülke olarak Türkiye, hukuk düzeniyle kendi yurttaşlarının özgürlüklerini korumaya, uluslararası topluma güven vermeye, yerli ve yabancı yatırımcılar için güvenli bir liman olmaya devam edecektir. Önümüzdeki dönemde, temel önceliklerimizden biri yargının bağımsız ve tarafsızlığının sürdürülmesi, adalet sistemimizin köklü düzenlemelerle ileri standartlarda hizmet vermesini sağlamak olacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da AK Parti iktidarlarında hukukun üstünlüğü ilkesi esas alınarak hareket edilecektir. Herkesin hak ve hukukunu koruyacağız. Hak ve özgürlüklerin en geniş çerçevede kullanılmasını sağlamak temel önceliğimiz olmaya devam edecektir.’’ diye ifade etti.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.